محل تبلیغات شما
باشگاه مس برای رضا مهاجری نشستی را برگزار کرد تا او بتواند با گذشت مدتی که هدایت مس را بر عهده گرفته، راجع به شرایط تیمش صحبت کند.

در این نشست که در فضایی باز و در زمین چمن مصنوعی باشگاه مس برگزار شد، عارف سعیدیان به عنوان سرپرست و وحید اسماعیل بیگی به عنوان کاپیتان تیم مس هم مهاجری را همراهی کردند. نشستی خبری با رعایت پروتکل های بهداشتی که خبرنگاران به ترتیب قرار گیری خود، سوالات را آغاز کردند.

سرمربی مس در نخستین پاسخ خود به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چه مانعی بر سر راه صعود مس وجود دارد، با تقدیر از نگاه ورزشی اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس اظهار کرد: این سوال خیلی باید واکاوی شود. ما در لیگ یک 17 رقیب داریم. مس رفسنجان سال گذشته لیگ برتری شد و شرکت مس می خواهد مس کرمان هم امسال به لیگ برتر صعود کند. برای صعود مس همه باید دست به دست هم بدهند و من به تنهایی نمی توانم معجزه کنم. موفقیت یک پازل است و سهم کمک همه در این پازل تعریف شده است. اگر کسی کمک نکند موفقیت آسیب پذیر می شود.کسانی که خودشان را جزو خانواده و فوتبال مس می دانند باید کمک کنند. کار ما هنوز شروع نشده که بگوییم مانع خاصی است. باید انرژی مساعد بدهیم. من هم دنبال بهانه نیستم.

بعد از این قسمت از صحبت های سرمربی مس، مدیر روابط عمومی باشگاه یادآوری کرد که علی رمضانی سرپرست جدید باشگاه علاقه مند به حضور در این نشست بوده اما به دلیل جلسات فشرده خود نتوانسته در این نشست حضور داشته باشد و در آینده قطعا نشستی میان مدیر باشگاه و خبرنگاران برگزار خواهد شد.

مهاجری در ادامه در واکنش به تغییرات زیادی که در ترکیب مس ایجاد شده، گفت: جابجایی های زیادی داشتیم. جا دارد از زحمات آقای محمودی نیا تشکر کنم که تلاش کردند تا تیم خوبی را ببندیم و بازیکنان خوبی جمع شده اند. روز اول با مدیران باشگاه صحبت کردم و گفتم شاکله را باید حفظ کنیم. تیمی که در آستانه صعود قرار داشت قطعا تیم بدی نبوده؛ بعد از حفظ شاکله هم 4 یا 5 بازیکن نهایتا جذب کنیم و با هماهنگی خوبی وارد فصل آینده شویم اما شاکله از دست رفت. حالا هم هماهنگی زمان بر است و با تلاشی که بچه ها انجام دادند سعی کردیم به هماهنگی برسیم اما فعلا نیاز به زمان داریم. 

سرمربی مس همچنین در پاسخ به اینکه تعویق بازی ها برای تیمش از نظر فنی و بدنی به چه شکل رقم خواهد خورد گفت: صادقانه بگویم که این تعویق به ما کمک کرد تا بازی های دوستانه بیشتری انجام بدهیم. آقای دکتر امانی و دیگر اعضای کادر نیز برای آمادگی بدنی تیم زحمات زیادی کشیدند و بچه ها فکر می کنم اکنون از نظر بدنی در شرایط مطلوبی هستند. از نظر هماهنگی دغدغه ای نداریم و رفته رفته بهتر هم می شویم. 

اما از عارف سعیدیان در مورد کنترل حواشی سوال شد که سرپرست تیم مس خیلی کوتاه گفت: ما هر ساله یکسری چالش ها داشته ایم و این چیزی نیست که بگوییم از فوتبال و ت جداست. باید مسائل مربوط به تیم را مدیریت کنیم که مشکلی برای تیم ایجاد نشود. از نظر فنی تیم خوبی جمع شده و همانطور که آقای مهاجری گفتند باید مسائل حاشیه ای را جمع کنیم و مشکلی نداشته باشیم. امیدوارم امسال آخرین سالی باشد که مس در لیگ برتر رقابت می کند.

از رضا مهاجری سوال کردیم آیا شخص خودش و تیمش آگاه هستند که در طول فصل ممکن است فشارهای داخلی و خارجی علیه مس جریان بگیرد و تیمش باید از لحاظ ذهنی و روانی در سطح خوبی قرار داشته باشد تا در مقابل حواشی شکست نخورد، گفت: برای اولین بار است که در کرمان مربیگری می کنم اما تجربه زیادی دارم. در قائشمهر که به شهر خسته مشهور است کار کرده ام. در یک بازی از تراکتور شکست خوردیم اما بعد از بازی تماشاگران ایستادند و تشویقمان کردند و این باعث شد بازیکنان در ادامه مصمم تر شوند. آدم بزدلی نیستم که از مسئولیت بترسم. می دانم مردم کرمان طاقت لیگ یکی ماندن تیم را ندارند و شش سال است که مس در لیگ یک گیر کرده و اگر واقع بینانه نگاه کنیم متوجه می شویم که مربیان خوبی آمدند اما مس صعود نکرد. یک جای کار گره دارد و اگر این گره را باز نکنیم در لیگ یک خواهیم ماند. مس پتانسیل بالایی دارد و تماشاگر دغدغه صعود این تیم را دارد. سه بار با تماشاگران حرف زدم و دغدغه های آن ها را شنیدم و اتفاقا وظیفه من است که صحبت هایشان را بشنوم. اما اگر احساس کنم افرادی از خط قرمز عبور می کنند رفتارم عوض می شود.در مجموع تعامل خوبی با هواداران داریم.

وی افزود: اما باید بگویم که مشکلاتی در حال حاضر وجود دارد. پزشک نداریم و این یک معضل است. در خصوص فیزیوتراپ هم مشکلاتی وجود دارد. همچنین تیم هنوز اسکان پیدا نکرده و باید کمک شود. از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی کنم و می دانم برای چه کاری به کرمان آمده ام و به بازیکنان هم تفهیم شده برای چه کاری لباس مس را پوشیده اند. این تیم متعلق به کرمان است. من مربی ای هستم که در سختی ها و کمبودها کار کرده ام و هیچوقت بهانه جویی نکرده ام و در تیم هایم کمتر با عوامل اطراف تیم و شهر دچار مشکل شده ام. در نساجی مشکلات فراوانی داشتیم و به نوعی با توجه به بحث مالکیت تیم، غیر قانونی کار می کردیم اما همدلی داشتیم. همه برای دل مردم بازی کردند. حالا هم انتقاد کردن به شرایط تیم راحت است اما نباید از مسئولیت شانه خالی کنم و به گردن دیگری بیاندازم. 

سرمربی مس با اشاره دقیق به کمبودهایی که می تواند به ضرر تیم و شهر کرمان تمام شود، ادامه داد: چند نفر در کرمان و در جمع هواداران تیم مغرضانه رفتار می کنند و همواره ایراد می گیرند. اگر کسی ایراد می گیرد حداقل تشویق هم بکند اما معدود افرادی هستند که رفتار جالبی ندارند. این تیم نیاز به حمایت دارد و من خیلی روزها نیاز دارم از بازیکنانم انرژی بگیرم. چون مربی هستم باید تمام فشارها را تحمل کنم؟ ما اگر نتوانستیم آنموقع بیایند و ایراد بگیرند. اگرچه من می دانم که می شود. مس سال گذشته شروع خوبی نداشت اما رفته رفته به شرایط بهتر رسید و با یک گل نتوانست صعود کند. شاید این حرفی که می زنم باعث ناراحتی سیرجانی ها یا رفسنجانی ها شود اما زمانی که مس کرمان جایگاه خوبی داشت، سیرجان و رفسنجان چه شرایطی داشتند؟ اما حالا آمده اند و سبقت گرفته اند. اگر با تخریب به اهدافتان می رسید پس تخریب کنید اما من می دانم هیچ تیمی با تخریب نتیجه نگرفته. نباید دست و دل بازیکن بلرزد بلکه باید به او اعماد به نفس بدهیم. این گلایه های من بود و امیدوارم به تیمم دلگرمی بدهند و ما هم با تمام وجود کار خواهیم کرد.

سرمربی مس در ادامه مطالبه گری های خود گفت: در سیاه جامگان با 840 میلیون تومان صعود کردیم. گاهی اوقات آب معدنی هم نداشتیم اما همدلی داشتیم که حاصلش صعود به لیگ برتر بود. مس این مشکلات را ندارد اما مشکلات دیگری دارد. تیم های متوسط این روزها کارهای بزرگی انجام می دهند اما مس کرمان که شرایط بهتری دارد موفق به صعود نمی شود. آیا مربیانی که آمدند ضعیف بودند؟ لطفا امسال مصمم تر و صبورتر باشید. تیم ها مقابل ما می ایستند و بچه ها باید روی فرم خوبی باشند. آن هم در سالی که کرونا هست و تیم ها از نظر روانی دچار چالش خواهند بود. 

مهاجری در پاسخ به یکی از خبرنگاران که مس در کدام پست ها دچار مشکل است، تاکید کرد: الان با اضافه شدن آقای اکوان و بیرانوند تیم کاملی داریم و می توان گفت در هر پست دو بازیکن هم طراز در تیم وجود دارند. در خصوص مهره دغدغه ندارم.

وی همچنین در خصوص بازیکنانی که از جمع مس جدا شدند، گفت: با مشاوره های زیادی بازیکن جذب کردیم. ابتدا باید بگویم بازیکنانی که جدا شدند هیچ هزینه ای را به باشگاه بابت قرارداد خود تحمیل نکردند و بر خلاف صحبت هایی که مطرح شد که به باشگاه خسارت وارد شده باید بگویم این بحث درست نیست. این بازیکنان با تعامل جدا شدند و جذب تیم های خوب شدند. مصطفی به شاهین پیوست و مرتضی غلامعلی تبار نیز راهی پارس جم شد. در مجموع بازیکنانی جذب کردیم که به تفکرات ما نزدیک باشند.

سرمربی مس در ادامه توضیح دقیقی در خصوص میانگین سنی تیمش ارائه کرد که در روزهای گذشته مورد انتقاد و حمله برخی رسانه ها قرار داشت. وی با بیان اینکه میانگین سنی کلی تیمش 26 سال است، پست به پست میانگین سنی آن ها را تشریح کرد: در خط دروازه 4 دروازه بان در اختیار داریم که 26 سال و نیم سن دارند؛ در خط دفاع این عدد 25 و نیم است؛ در خط میانی 26 و در خط حمله 26 و نیم. تیمی متشکل از بازیکنان جوان و با تجربه در اختیار ماست و نفراتی جذب شده اند که سابقه صعود داشته باشند. میانگین سنی تیم قابل دفاع است و سعی کردیم از نیروی جوانی و تجربه استفاده کنیم. از بازیکنان بومی به خصوص وحید اسماعیل بیگی تشکر می کنم که صادقانه بگویم ابتدا در مقابل او موضع داشتم اما به حدی حرفه ای رفتار کرد که ما را مجاب کرد به او احترام بگذاریم. یک روز هم بحثی در تیم ما به وجود آمد که به بچه ها گفتم حرکتی انجام دادید اما از وحید یاد بگیرید که چطور رفتار کرد.

مهاجری در خصوص پیشنهاد پرسپولیس به امیر طاهر و وضعیت این بازیکن جوان گفت: طاهر از پرسپولیس پیشنهاد جدی داشت اما صحبت هایی با وی انجام دادیم و مجابش کردیم که بماند. 

سرمربی مس همچنین در مورد انتخاب های بیشتر در کادرفنی تیم مس که نسبت به سال گذشته بیشتر شده، اظهار داشت: به باشگاه اعلام کردم نفراتی در کنار کادرفنی حضور داشته باشند تا برای آینده تجربه اندوزی کنند.

مهاجری در خاتمه صحبت هایش به غیبت عادل فردوسی پور و برنامه نود در قاب تلویزیون و همچنین علی دایی روی نیمکت های فوتبال ایران اشاره کرد و با تاسف از عدم حضور این دو چهره با ارزش فوتبال کشور، گفت: عادل فردوسی پور افتخار استان کرمان است. هر کدام از برنامه های تلویزیون ماهیت خودشان را دارند و همچنان کار می کنند اما جای خالی نقد در فوتبالمان توسط عادل حس می شود. باید قدر سرمایه هایمان را بدانیم. همچنین علی دایی که در سال 1991 افتخار داشتم تا در تیم ملی دانشجویان در کنارش باشم. جای او نیز روی نیمکت ها خالی است. او به ملتش تعصب دارد و عشقش را ثابت کرده. جزو اسطوره های ماست و رونالدو به عنوان یکی از اسطوره های فوتبال دنیا تلاش می کند تا رکوردش را بشکند اما شخصیتی مثل علی دایی در فوتبال ما جایی ندارد.

در مورد برکناری من از مدیران سوال کنید/حسینی: هیچ پیشنهادی از ذوب آهن ندارم

مهابادی: مس فقط 10 دقیقه به ما فشار آورد

مس-فجر بعد از جام حذفی برابر شد/فرصت جبران به حسینی در بازی‌های مستقیم

مس ,تیم ,هم ,ها ,های ,صعود ,که در ,مس در ,سرمربی مس ,از نظر ,و با

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

taleghanic60.congress60.org arporfilin leillotaspu Mechanic Science Frances's collection mentverbnigoot از چی بگم ... فیشکا*****سیاره تازه ها مطالب اینترنتی congtingtodi